Under 14's Team Selections

Under 14A's Phillip Liaromatis Elliot Mylchreest Cooper Howe Zane Humphries Jaxon Goldie Drew Parry Zac Knight Kye Tancred Aiden Smith Evan Hillman Jayden Read more

Under 11's Team Selection

Under 11A's Blue Branden Clifford Logan Slee Blake Hawkins Hayden McCorquodale Eddie McWilliam Ryder Stevancevic Mannix Stevancevic Jhet McArthur Jarvis Read more

Under 16's Team Selections

Under 16A's Oscar Baker Hayden Bradshaw Bowen Slee Nicholas Hay Joshua Watt Isaac Baxter Jett Gale Will Hamilton Nicholas Field Ryan Herman Owen Smith Read more

Under 12's Team Selections

Under 12A's Meyer Hodgson John Clift Campbell Lawless Luke Watson Zachary Hemming Alex Blum Lachlan Mylchreest Arli Durack Elijah Perricone Jaiden Perse Read more

The Entrance Junior General Meeting

The Entrance Junior Cricket Club hold their monthly General meeting the 1st Monday of each month at 7.30pm at The Entrance Leagues Club upstairs in a Read more

Need Players for Under 11's and Under 12's

We are looking for 3 Under 12's and 1 Under 11's players to complete our teams for the season. For all inquiries call our Club Registrar Terrie on 040 Read more

Milo In2Cricket & T20Blast

Registrations and payments for In2Cricket and Milo T20Blast are done online at http://playcricket.com.au/ A ny questions please contact Club registrar Read more

GRADE RND HOME TEAM   AWAY TEAM Venue
Under 16 B GF
Terrigal Maroon
1/91
   def  
The Entrance Junior Blue
90
Carrington St 
Under 16 B SF
Brisbane Water Cricket Club
111
   def by  
The Entrance Junior Blue
7/156(cc)
EDSACC North 
Under 14C SF
Northern Power
5/247(cc)
   def  
The Entrance Junior
9/211(cc)
Sohier Park 3 
Under 16 A SF
Wyong
5/236(cc)
   def  
The Entrance Junior
9/153
McKillop (Ozanam) 
Under 11 - North 19
The Entrance White
5/83
   def  
Warnervale Panthers
6/64(cc)
Pat Morley Oval 
Under 11 - North 19
Warnervale Cheetahs
5/89(cc)
   def by  
The Entrance Blue
2/118(cc)
Mannering Park 
Under 11 - North 18
Narara Wyoming Kimbas
4/72(cc)
   def  
The Entrance Blue
6/69(cc)
Maidens Brush 
Under 11 - North 18
The Entrance White
4/65(cc)
   def by  
Narara Wyoming Cubs
6/135
Harry Moore 2 
Under 14A 12
Kincumber
9/162
   def  
The Entrance Junior
127
McKillop (Ozanam) 
Under 14B 11
Lisarow-Ourimbah Junior
76 and 7/83
   def by  
The Entrance Junior
6/185(dec)
Sohier Park 3 
Under 12 B 10
Southern Spirit Cricket Club
8/94(dec) and 3/46
   def  
The Entrance Junior
87
Austin Butler (Woy Woy 2) 
Under 14C 10
The Entrance Junior
34 and 4/91(cc)
   def by  
Lisarow-Ourimbah Junior
103
Darren Kennedy Oval 
Under 11A 11
The Entrance Junior
5/148
   def  
Lisarow-Ourimbah Junior
29 and 8/49
Pat Morley Oval 
Under 16 A 12
The Entrance Junior
2/129
   def  
Kincumber
8/126
EDSACC North 
Under 12 A 10
The Entrance Junior
7/203(cc)
   def  
Southern Spirit Cricket Club
122
Kurruba Oval